neskutočne veľa produktov kontakt

Hľadáte školské tašky? Poradíme vám pri výbere

10

Školské tašky a batohy sú základom výbavy každého školáka. Pri ich výbere je potrebné zvážiť okrem dizajnu aj iné kritériá. Dbajte o potrebný objem, ergonomické tvarovanie, kvalitné materiály a jednoduchosť používania. Ako vyberať školské tašky, aby vyhovovali potrebám vášho dieťaťa, vám poradíme v nasledujúcom článku.

Školský batoh alebo taška?

V prvom rade si budete musieť ujasniť, ktorý typ preferujete. Bude to školská taška alebo batoh?

Školské tašky — alebo inak nazývané tiež školské aktovky, sa skladajú z jednej hlavnej komory, ktorá má vnútro prakticky rozdelené na viac častí. Výhodou je rýchlejšia orientácia v obsahu. Školské aktovky sú najlepším riešením pre menšie deti v prvom až treťom ročníku základnej školy. Pomôcky sa v nich naučia rýchlejšie nájsť aj odkladať na svoje miesto.

Školské batohy — tvoria ich viaceré samostatné komory, často s rôznou veľkosťou. Každá komora sa zatvára na zips. Vďaka ich modernejšiemu dizajnu sú najčastejšou voľbou starších detí, ktoré si v nich zároveň vedia prakticky rozdeliť a uložiť všetky pomôcky.

Batoh TERI 18051 topgal.sk

Voľnočasová taška pre študentov
48 €69.90 € overiť cenu

Taška EFI 410 topgal.sk

Elegantná taška cez rameno
39.90 €58.90 € overiť cenu

Školská taška MIRA 19043 topgal.sk

Dvojkomorová školská taška do 2. – 5. triedy ZŠ
52.90 €69.90 € overiť cenu

Ergonomické vlastnosti

Školská taška je stálym spoločníkom detí až 10 mesiacov v roku. Základnou požiadavkou pri výbere by preto malo byť ergonomické tvarovanie chrbta a spevnenie chrbtovej časti. Pre ľahšie nosenie tašky dbajte o to, aby mala polstrované popruhy. Dôležitá je tiež ich šírka, ktorá by mala byť minimálne 4 cm.

Školská aktovka BEBE 21012 topgal.sk

Jednokomorová aktovka BEBE pre najmenších školákov s blikačkou. Veľkostne ideálna do 1. – 2. triedy. Dinosaury, kostry a blikačka na prednom vrecku!
79.90 € overiť cenu

Školská taška ALLY 20044 topgal.sk

Romantický batoh pre všetky staršie dievčatá na prvom stupni ZŠ so štýlovým príveskom s lapačom snov a potlačou s pierkami
71.90 € overiť cenu

Školská taška ELLY 19014 topgal.sk

Dvojkomorová hitovka pre chlapcov do 1. – 4. triedy
73.90 € overiť cenu

Rozmery školskej tašky

Školské batohy a tašky sa vyrábajú v rôznych rozmeroch. Na vás je vybrať taký, ktorý bude zodpovedať rozmerom postavy dieťaťa. Výška tašky by mala byť v rozmere dĺžky chrbta a šírka v rozmere šírky hrudníka. Pri nosení by mal byť vrch tašky na úrovni pliec, jej dno by sa malo nachádzať v línii bokov. Pre správne nosenie skontrolujte tiež možnosť nastavenia popruhov na zodpovedajúcu dĺžku.

Školská taška ELLY 21004 topgal.sk

Ľahkú dvojkomorovú tašku ELLY na prvý stupeň ZŠ sme ozdobili vtáčikmi, trblietkami a kvetinkami na tmavo modrom pozadí s fialovými detailmi. Paráda!
69.90 € overiť cenu

Školská taška CODA 18020 topgal.sk

Chlapčenská dvojkomorová taška
54.90 €69.90 € overiť cenu

Školská taška ELLY 18002 topgal.sk

Školská taška na prvý stupeň ZŠ
67.90 € overiť cenu
Budeme radi, keď budeme počuť vaše myšlienky

Zanechať odkaz

milacik.eu
Logo
Enable registration in settings - general
Porovnať položky
  • Total (0)
Porovnať
0