neskutočne veľa produktov kontakt

Viete vybrať správne desiatový box?

10

Desiatové boxy mnohí považujú len za ďalší kus výbavy, ktorá zaberá miesto v školskej taške. Navyše ich treba každý deň umývať. Na druhej strane však majú aj svoje výhody. Aké a prečo do nich vlastne investovať?

Servítka a plastové vrecko alebo desiatový box?

My rodičia sme generáciou, ktorá odrástla na desiatach balených v servítkoch alebo baliacom papieri a mikroténovom vrecku. Toto riešenie so sebou prináša viacero výhod. Po zjedení desiaty možno servítok pokojne vyhodiť do koša. Ak premýšľate ekologicky, iste vás poteší, že mikroténové vrecko sa dá znovu použiť a nezvyšuje tak množstvo produkovaného odpadu v takej miere, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Každý z nás si však iste pamätá aj na nevýhody tohto riešenia. Maslo sa veľmi ľahko na servítok aj desiatový papier prilepilo a museli sme ho z chlebíka oberať. Ak vám mama pribalila aj rajčinu, nezriedka sa stalo, že sa cestou do školy v taške rozpučila. Z desiaty sa potom stala len akási rajčinou nasiaknutá hmota. Nehovoriac o tom, čo sa stalo s nedojedenými kúskami, ktoré sme po škole zabudli vyhodiť.

Niekoľko plus pre desiatové boxy

Moderné riešenie pomocou desiatových boxov má síce v úvode spomínané nedostatky, no zároveň aj niekoľko predností.

  1. Jedlo je v desiatovom boxe pekne naaranžované, čo zvyšuje chuť detí do jedla.
  2. Mäkké kúsky desiaty sa nepomágajú. Zelenina aj ovocie zostávajú v rovnakom tvare, ako ste ich do neho vložili a môžete ich aj vhodne nakrájať.
  3. Keďže je potrebné desiatový box každý deň umyť, len ťažko sa stane, že v taške po čase objavíte zabudnutý plesnivý zvyšok starej desiaty.
  4. Odpadáva tiež problém mastnotou nasiaknutých servítok a znižujete množstvo odpadu.
  5. Desiatové boxy sa vďaka ich dizajnu stanú pekným doplnkom školskej výbavy dieťaťa.

Orion Desiatový box CHILD Jednorožec 4 ks MALL.sk

Rôzne veľkosti umožňujú uskladnenie potravín podľa potreby, Vyrobené sú z kvalitného plastu, ktorý je vhodný do umývačky aj do **mikrovlnnej rúry.
5,80 € overiť cenu

Tefal KIDS sada dóza plast + fľaša tritan 0,4 L ružová-princezná mall.sk

Desiatová sada pre deti skladajúca sa z plastovej krabičky na občerstvenie a spoľahlivo tesniacej fľaše na pitie o objeme 0,4 l
15,10 €16,90 € overiť cenu

Tescoma Zdravé dózy na desiatu DINO, 3ks fialová mall.sk

Zdravé dózy na desiatu DINO 3ks sú vyrobené zo špičkového plastového materiálu určeného pre zdravotníctvo a farmáciu. Vynikajúce pre uloženie desiatej, ovocia, múčnikov a ostatných pokrmov do školy, na výlety a pod.
8,90 € overiť cenu

LEGO Iconic Classic desiatový set fľaša a box – červená/modrá mall.sk

Do školy jedine s novým desiatový setom! Desiatový box a fľaša na pitie je s motívom LEGO ICONIC. Detský desiatový box LEGO iste poteší každého, kto má rád LEGO stavebnice.
13,20 € overiť cenu

Undercover desiatový box Frozen – 9903 FRUW – viacfarebná mall.sk

Desiatový box s motívom Frozen vhodný do školy aj na výlety
5,90 € overiť cenu
Budeme radi, keď budeme počuť vaše myšlienky

Zanechať odkaz

milacik.eu
Logo
Enable registration in settings - general
Porovnať položky
  • Total (0)
Porovnať
0